Hakkımızda

Değerli Çiftçilerimiz ve Müşterilerimiz,

Metgen Tohumculuk Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirketin genel merkezi İstanbul, şube ofisi Ankara, araştırma deneme ve ıslah istasyonu Yalova ve Antalya’da bulunmaktadır.

Şirketimiz; sebze tohumlarının araştırılması, ıslahı, üretimi, ithalatı, ihracatı ve pazarlaması konularında faaliyet gösteren ve “Tarım ve Orman Bakanlığı” tarafından “Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu” olarak tescil edilen bir Türk tohum firmasıdır.

Amacımız, piyasanın beklentisi olan üstün niteliklere sahip, kaliteli, hastalıklara dayanıklı ve yüksek verimli çeşitleri üreticilere sunmak ve pazarı yeni ürünlerle tanıştırmaktır. Bunu sağlayabilmek için öncelikli çabamız üreticilerin ve bölgelerin ihtiyaçlarını belirleyerek, uygun zamanda uygun çeşitleri üreticilere sunmak ve tohum-üretim-pazar zincirinin tüm katılımcıları için sağlam ve süreklilik arz etmesini sağlamaktır.

Şirketimiz, yukarıda belirtilen amaç ve hedefler doğrultusunda Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde satış müdürlükleri ile organize olmuştur. Bünyesinde bulunan güçlü ve deneyimli ziraat mühendisleri ve ıslahçı kadrosu ile en verimli ve kaliteli tohumları çiftçilerimizin hizmetine sunmaya gayret etmektedir.

Türkiye genel distribütörü olduğumuz, dünyanın en kaliteli kışlık sebze tohumu çeşitlerine sahip Bejo Zaden B.V. Firması ile birlikte araştırma, deneme ve ıslah faaliyetlerine uzun yıllardır devam etmekteyiz.

Yalova’da bulunan ıslah istasyonumuz açık saha ve sera olmak üzere toplam 36.500 m2 üzerinde kuruludur. Şirketimiz ayrıca fide üretimi için 33.000 m2 sera alanına sahiptir. Bu alanda fide üretiminin yanında, yeni sebze ve çiçek çeşit denemeleri de yapılmaktadır. Ayrıca, Bejo ile beraber faaliyet gösterdiğimiz Antalya ıslah istasyonu 42.000 m2 sera alanı üzerinde kuruludur.

Metgen Tohumculuk Ltd. Şti. aynı zamanda sebze tohum üretimi ve ihracatı (özellikle soğan, brokoli ve karnabahar tohumu) ile hızla büyürken, bir yandan da 100’ün üzerinde çeşide sahip organik ortamda üretilmiş organik tohum grubu ile sektördeki yerini pekiştirmiştir.

Bu kapsamda kendimize güveniyor, durmaksızın çalışıyor ve kendimizi her yıl yeniliyoruz.

2019 yılında güncellenen yeni kataloğumuzda, daha önce adaptasyon denemeleri yapılmış yüksek verimli, kaliteli ve hastalıklara dayanıklı çeşitlerimizin sizlerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayacağını umar, sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak ve ihtiyaçlarınıza yeni çözümler sunmak için her türlü soru ve isteğinizi bize iletmenizden memnuniyet duyarız.

Firmamıza ve çeşitlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

ARA